تاریخ انتشار : 1396/06/13
تعداد بازدید : 1088

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو : ظرفیت ایجاد شده درصنعت دارویی مشهود است

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم افتتاح بازسازی خط تولید شرکت دارویی فارما شیمی با بیان اینکه  ظرفیتی ایجاد شده  در کشور که به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و توجه به توانمندی‌های ملی و نوآوری است در همه ابعاد از جمله صنعت دارویی مشهود است اظهار داشت: این توانمندی با زحمت همه مدیرانی که در گذشته در بخش‌های مختلف  مساعدت کرده اند بوجود آمده است.

دکتر غلامرضا اصغری  ادامه داد: همه کسانی که نظام ژنریک و اقدامات بعدی را در حوزه داروی کشور ایجاد کرده در این موفقیت سهیم دارند.

وی گفت:  نتیجه تلاش ها این است که بیش از ۹۸ درصد نیاز دارویی کشور از طریق داروهای تولید داخل تامین می‌شود.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با نام بردن از دکتر رسول دیناروند که در دولت یازدهم مسئولیت سازمان غذا و دارو را بر عهده داشت عنوان کرد: سیاست‌های ما در حوزه‌های حمایت از تولید داخل مشخص است و امیدواریم بتوانیم در این حوزه قدم‌های موثری برداریم.

رئیس سازمان غذا و دارو در بخش دیگر سخنانش به خط تولید بازسازی شده شرکت دارویی فارما شیمی نیز اشاره کرد و عنوان داشت: موجب خوشحالی است که این شرکت می‌تواند محصول تولیدی خود را افتتاح کند و این راهی است که تمام شرکت‌های دارویی باید آن را بپیمایند تا شاهد تولید محصولات کیفی‌تر در این حوزه باشیم.

دکتر اصغری  همچنین با قدر انی از همه کسانی که در سازمان بیمه سلامت تلاش می کنند؛ از ضرورت کمک و همراهی بیمه‌ها به ویژه بیمه سلامت در این حوزه  نیز گفت و با بیان اینکه  تحت پوشش بیمه قرار دادن بیش از ۱۰ میلیون نفر از افراد فاقد بیمه  اقدامی بزرگ است که موجب می شود کسی به خاطر فقر از درمان محروم نشود ابراز امیدواری کرد: با همراهی ویاری تمامی بیمه‌ها و مجموعه وزارت بهداشت بتوان خدمتگزار مردم بود.

تبلیغات

انجمن داروسازان کرمانشاه، حامی موسسه خیریه مهرگان